Porazi Junaka i Hrvaca, “veselo” u Glavicama

Objavljeno: 1 ožujka, 2014

nogomet-lopte

Junak i Hrvace porazima su otvorili proljetni dio trećeligaškog prvenstva, a jednako se dogodilo i Glavicama unatoč bučnoj i nesvakidašnjoj podršci…

JUNAK – CROATIA ZMIJAVCI 1:2 (0:0)

Domaćim porazom od Croatije iz Zmijavaca Junak je otvorio proljetni dio prvenstva i time si prilično zakomplicirao trećeligaški život. Plavi su, istina, bili bolji u prvih pola sata, Kušeta je pogodio vratnicu, a dobre prilike propustili su još Medvid i Barać, dok je odličan pokušaj Perića s 20-ak metara krajnjim naporom obranio vratar Croatije. U međuvremenu su i gosti zatresli vratnicu, a do odmora dobru priliku propustio je Matijašević.

U nastavku susreta strpljivi gosti došli su na svoje, prvo je Karoglan nakon gužve u 49. pogodio za 0:1, da bi deset minuta potom nakon brze kontre 0:2 postavio Ćapin. Tračak nade u eventualan preokret Plavih dogodio se u 73. kada je Medvid dobro reagirao na ubačaj Samardžića i zabio za 1:2, međutim, izostao je pravi pritisak do kraja, a samim time i pokoja konkretna prilika.

ZAGORA – HRVACE 1:0

Poraz na otvaranju doživjeli su i nogometaši Hrvaca koje je na svom terenu svladala Zagora iz Unešića, uzevši im ukupno četiri boda ove sezone, a poraz je Hrvatačanima značio i gubitak priključka s klubovima na vrhu. Ipak, njihova situacija je dosta komotnija od one rivala im iz Sinja, a priliku za nadoknadu propuštenog imat će u narednom kolu na domaćem terenu.

Gotovo svih 90 minuta gledatelji su imali za vidjeti prilično borbenu i izjednačenu predstavu bez previše izrazitih prilika, a pogodak odluke za Zagoru je zabio Nuić u nastavku susreta.

GLAVICE – POSTIRA SARDI 1:2

Unatoč porazu od Postira veselo je u subotu bilo u Glavicama na tribinama, ali i dijelom na terenu, i to zahvaljujući ni manje ni više nego mačkarama koje su “ukrale” show i tako se prometnule u temu broj jedan. Unatoč bučnoj atmosferi i vizualnom dojmu, domaćima ipak nije bilo spasa od novog poraza.

No, igračima u crvenom i njihovom novom treneru Anti Romcu do veselja nije bilo zbog devetog poraza u sezoni. Glavice su u rezultatski minus došle 22. minuti, da bi stvari na početak vratio Milanović u 39. s 11 metara. Nastavak nije ponudio previše dobrih poteza, igralo se dosta rastrgano, a u takvom odnosu snaga gosti su uspjeli izboriti i realizirati kazneni udarac za konačnih 1:2.