Porazom u Biogradu Hrvace ostale bez jesenskog naslova

Objavljeno: 1 prosinca, 2019

Hrvace su bile u prilici osvojiti jesenski naslov prvaka, ali visok poraz u Biogradu na kraju ih je bitno udaljio od zadanog cilja…

U posljednje kolo Hrvace su ušle kao vodeća momčad prvenstva, imale su isti broj bodova kao i Junak, ali za razliku od sinjske momčadi koja je slavila protiv Neretvanca, Crni nisu bili na potrebnom nivou i polusezonu će zaključiti na trećem ili četvrtom mjestu, ovisno o današnjem rezultatu Uranije.

Da neće a dobro vidjelo se nakon svega devet minuta igre kada je domaćin osigurao prednost od 2:0, golovima Smokrovića i Maglice, dok je u 22. Kušeta pogodio za 3:0.

Tračak nade u 55. minuti ponudio je Čeko golom za 3:1, ali u 75. sve dvojbe o pobjedniku otklonio je Zelić pogotkom za 4:1.

Bez obzira na poraz, Hrvace su odigrale odličnu polusezonu, kako smo i najavljivali i zasluženo su se našle u samom vrhu poretka, a nesumnjivo će biti težak suparnik svima i na proljeće.

Prvenstvo Treće HNL-jug nastavlja se 22. i 23. veljače. Hrvace u prvom kolu nastavka gostuju kod Sloge u Mravincima.