svabo

Ragbi: Sinj poražen od Nade u posljednjem kolu prvenstva

Objavljeno: 21 studenoga, 2021
Ragbi Sinj Nada

Sinjski ragbijaši u subotu su gostovali kod Nade, ali bolje od časnog poraza u posljednjem kolu ipak nisu mogli…

RK Nada – RK Sinj 52:11 (19:11)

Split – Igralište Stari plac

Nada: Kordun, Bibić, Perlain, Jelavić-Mitrović, Perić, Šolić, Popović, Jurčević, Lerotić 15, Du. Plazibat, Markić, Čorić 5, Do. Plazibat 17,Antić, Dodoja 10, Čulić, Bužančić, Miletić 5, Tomaš, Šiklić, Barić, Hrgić

Sinj: Žigo,Ratković, Efendić, M. Miloš, Brčić-Šušak, Radan, L. Prološčić, Majić, Kovačić, Domazet, Ma. Šušnjara, Grčić 5, Pavlović 6, Mi. Šušnjara, Klarić-Kukuz, Brčić, Šolto, Gugić, Pavić, Gašpar.

Sinjani su odlično otvorili, Grčić je postigao zgoditak već u četvrtoj minuti, ali domaći se brzo vraćaju preko Dodoje koji s dva zgoditka okreće vodu na mlin Nade.

Imala je Nada poslije pretvaranja i vodstvo od 12:5, ali Pavlović tada realizira dvije kazne za novi priključak (12:11). Ipak, Nada do kraja poluvremena uspijeva poentirati, Lerotić je postigao zgoditak, a Plazibat ponovno pretvorio za 19:12.

Već u prvim minutama drugog dijela Nada prelama susret zgoditcima Plazibata i Čorića te potom juri do kraja susreta i upisuje uvjerljiv trijumf od 52:19.

Sinj je tako ovu sezonu prvenstva Hrvatske zaključio bez pobjede, sa svih šest poraza. Iako statistika izgleda loše, treba još jednom naglasiti da je Sinj u smjeni generacija, da je velik broj mladih igrača iz juniorskog pogona uveden u prvu momčad i da je za bolje rezultate ipak potrebno još malo više iskustva.