Rukomet: Sinj poražen u Dugom Selu, kobno otvaranje drugog dijela

Objavljeno: 3 studeni, 2019
RK Sinj

Rukometašice Sinja nisu uspjele doći do prve gostujuće pobjede. Imale su Sinjanke plus tri na poluvremenu, ali serija domaćih od 7-0 na otvaranju drugog dijela u dobroj je mjeri odredila konačan rasplet…

Dugo Selo 55 – Sinj 31:28 (13:16)

Dugo Selo – Gradska sportska dvorana
Suci: Irena Pahor i Sanja Trbović

Dugo Selo 55: Budić (15 obrana), Vlajsović (2), Slišković, Camber (4), Martinović (1), Jakešević (4), Kontrec, Belanić, Stojanović, Bebek (13), Galić (4), Svetec (3), Šebalj, Porobić.

Sinj: Ćosić-Dragan, Bilandžić (1), Ljubičić (1), Hrgović-Tomić (10), Masnić (2), Mažurin (5), Čović (3), Majić (2), Vugdelija (8 obrana), Mravak, Boban, Lovrić (2), Paštar (2).

Sedmerci: Dugo Selo 5/6; Sinj 2/3
Isključenja: Dugo Selo 4 minute; Sinj 4 minute

Nakon minimalne prednosti Sinja na otvaranju, domaće rukometašice na krilima odličnih Bebek, koja je postigla prva četiri zgoditka svoje momčadi i nekadašnje igračice Sinja Mare Budić na vratima s četiri obrane u istom vremenu, serijom 3-0 ostvarile su prednost od 5:3.

Sinj je brzo posložio redove, a potom je u svoje ruke napade Sinja preuzela Hrgović-Tomić i s pet vezanih pogotka, uz tri obrane Vugdelije, prednost preselila na stranu naše ekipe. Zabijale su i domaće u međuvremenu, ali s druge strane je nezaustavljiva bila Hrgović-Tomić koja je sa sedam pogodaka u prvih 30 minuta Sinj odvela na plus tri (13:16).

Katastrofalno je Sinj otvorio nastavak susreta, Dugo Selo je serijom od nevjerojatnih 7-0 ostvarilo četiri gola prednosti (20:16), a nakon dugog perioda bez gola za Sinj je konačno zabila Masnić, a potom i Majić te Bilandžić za seriju od 3-0 kojom je uhvaćen priključak.

Novo odvajanje domaće su ostvarile s igračicom više (26:22), nakon isključenja Hrgović-Tomić. Dva gola Mažurin nakratko su vratile nadu u preokret, ali bilo je to premalo pa se u konačnici novim bodovima veselila domaća ekipa.

U redovima Sinja Hrgović-Tomić je postigla deset golova, a pet Mažurin. S druge strane Bebek je postigla 13, ali realno gledajući prevaga je bila vratarka Budić s 15 obrana od čega 10 u nastavku susreta.

U sljedećem kolu Sinj dočekuje Viroviticu.