Rukomet (ž): Tijesna pobjeda Sinja

Objavljeno: 10 ožujka, 2014

zrk sinj

Sinjske rukometašice tijesnom su pobjedom nad Splitom sačuvale dva boda više od Dalmatinke pa se borba za najbolju drugoligašku ekipu i dalje nastavlja.

SINJ – SPLIT 25:24

U 13. kolu drugoligaškog juga Sinjanke su stigle do 11 pobjede za koju su se morale itekako potruditi. Pobjedom su naše djevojke ostale na dva boda prednosti ispred pločanske Dalmatinke koja je u ovom kolu bila bolja od druge splitske ekipe.

Gošće iz Splita su bolje otvorile susret i u većem dijelu prvog poluvremena imale blagu rezultatsku inicijativu, a tek u završnim minutama domaće su poravnale, da bi početkom nastavka i preuzele vodstvo.

Nastavilo se potom doslovno gol za gol, a u samoj završnici gošće dolaze do nove prednosti (22:23), ali jednakom mjerom uzvraćaju i domaće, da bi 30 sekundi prije kraja Budić zabila za 25:24, Imale su Splićanke priliku u posljednjem napadu poravnati, ali nisu uspjele pa je puni plijen pripisan na konto Sinja.

Prvo ime u domaćim redovima ponovno je bila Miljenka Macan koja je ovog puta zabila 11 golova (38 u posljednja tri susreta), dok su po tri postigle Runje, Vrdoljak i Pletikosić.