Rukometašice Sinja lakoćom do nove prvoligaške pobjede

Objavljeno: 28 listopada, 2019
RK Sinj

Treću prvenstvenu pobjedu rukometašice Sinja ostvarile su u dvoboju s Murvicom, čime su se učvrstile u sredini poretka…

Sinj – Murvica 34:25 (17:11)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelj: 150
Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (oba Metković)

Sinj: Ćosić-Dragan, Bilandžić (3), Ljubičić (6), Hrgović-Tomić (5), Masnić (4), Mažurin (6), Ćaleta, Čović (3), Erceg (2), Vugdelija (12 obrana), Plazibat, Mravak (1), Boban, Lovrić (3), Paštar (1).

Murvica: Antić, Ljubanović, Skorić (2), Krešić, Kalčić (7), Grozdek, Filipović (4), Lekaj (1), Paurević (7), Mandekić (7 obrana), Debelić (3), Lončarić, Pešut, Talan (1), Car, Tomić.

Isključenja: Sinj (14 minuta); Murvica (2 minute)
Sedmerci: Sinj (2/5); Murvica (1/2)

Prilično nervozno obje ekipe su otvorile susret. Bilo je tu dosta tehničkih pogrešaka, ali nakon desetak minuta igre Sinj je došao na “radnu temperaturu” i nezadrživo krenuo naprijed te u 15. minuti ostvario pet golova viška (15:10).

Gošće se nisu uspijevale približiti na manje od četiri gola zaostatka, a jedina koja je zadavala probleme sinjskoj obrani bila je Kalčić, međutim, bilo je to premalo sa strane Murvice pored kudikamo kvalitetnije ekipe Sinja koja je poluvrijeme zaključila rezultatom 17:11.

Serijom 6-0 na početku drugog dijela Sinjske su otklonile sve sumnje oko imena pobjednika. U nastavku se raspucala Ljubičić, a odlično je na golu branila i Vugdelija pa ostatak susreta proveo u iščekivanju kraja.

Po šest golova za Sinj postigle su Ljubičić i Mažurin, , a jedan manje ubacila je Hrgović-Tomić.

U sljedećem kolu Sinj gostuje u Dugom Selu.