Rukometašice Sinja preko Osijeka do četvrtfinala hrvatskog Kupa!

Objavljeno: 27 veljače, 2019

Rukometašice Sinja na briljantan su način odigrale susret osmine finala kupa Hrvatske protiv Osijeka i uvjerljivom pobjedom prošle do četvrtfinala. Najveći je to klupski rezultat u povijesti, ali kako je to večeras izgledalo, ništa se više ne čini nemogućim i niti jedna ekipa neće tek tako preko fantastične sinjske rukometne družine…

Sinj – Osijek 35:28 (17:16)

Sinj GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 250
Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar)

Sinj: Ugrin, Bilandžić (3), Majić (4), Macan, Hrgović-Tomić (4), Masnić (4), Baković, Mažurin (12), Laco, Čović (2), Zorica (5), Vugdelija, Ćurković, Ilić, Boban, Paštar (1).

Osijek: Borac, Putnik (2), Daidžić, Hren (5), Lacković (7), Jerčinović (2), Milić (6), Prskalo (1), Jeršek (3), Zagorščak (2), Damjanović, Brkić.

Uvodne minute dvoboja očekivano su protekle u prilično izjednačenoj igri, imale su gošće dva gola viška u jednom trenutku, ali s igračicom više Sinj je preokrenuo i polako dizao svoju prednost, sve do najvećih plus pet, koliko je bilo nakon nešto manje od 20 minuta igre (14:9).

Odlično su tim trenutcima vukle iskusna Hrgović-Tomić s pozicije srednjeg vanjskog i Mažurin koja je bila nezaustavljiva s krila. Dosta pažnje gošće su posvetile Masnić koja je teško dolazila do prilika za šut, no kako je vrijeme odmicalo na krilima kapetanice Lacković Osječanke su počele loviti zaostatak.

Sinj je u samoj završnici promašio nekoliko zicera, pogađale su se i vratnice pa su gošće dvije minute prije kraja prvog dijela došle do egala, da bi na odmor Sinjanke ipak odnijele jedan gol viška (17:16).

Odličan taktički potez, pokazalo se odlučujući, povukao je trener Borozan stavivši Bilandžić kao flastera na najopasniju gošću Lacković, što je potpuno otupilo napad Osijeka i vrlo brzo semafor je pokazao velikih plus sedam za Sinj (24:17).

U međuvremenu se ozlijedila Hrgović-Tomić, ali briljirala je Mažurin koja je zabijala kako je htjela, nestvarno precizno. Jedina na strani gošći koja je se uspijevala probiti kroz čvrstu obranu Sinja bila je Milić, ali nedovoljno dobro za bilo kakvu pomisao o preokretu.

Sjajno je po ulasku odreagirala i 14-godišnja Maja Zorica, bez respekta je se dizala s osam metara i lakoćom pogađala, što je bila “točka na i” ovog susreta koji je Sinj zaključio velikim slavljem pred oko 250 gledatelja.

Marija Hrgović-Tomić se ozlijedila tijekom susreta, zglob je otkazao poslušnost, ali kako stvari stoje srećom nije ozbiljno. Sreće nije imala niti još jedna 14-godišnjakinja, vratarka Ana Ugrin koja je ušla u završnici i prilikom jedne obrane ozlijedila lakše ozlijedila koljeno.