HEP Hrvatska

Rukometašice Sinja u Splitu upisale prvi poraz

Objavljeno: 21 prosinca, 2021
RK Sinj

Rukometašice Sinja u posljednjoj su utakmici prvog dijela sezone upisale prvi poraz…

Ovaj susret trebao se igrati još u drugom kolu, ali koronavirus odgodio ga je za sam kraj prvog dijela sezone koji su Sinj i Split dočekali kao vodeći dvojac.

Splićanke su od samog početka imale rezultatsku inicijativu, a prvu osjetniju prednost ostvarile su sredinom poluvremena kada su serijom 4-0 pobjegle na plus šest.

Do odlaska na odmor Sinj se vratio, smanjio je na dva gola zaostatka (15:13), a poslije odmora i na minus jedan, da bi u 38. minuti rezultat bio poravnat (18:18).

Split tada novom serijom golova ponovno stiže na četiri gola viška, Sinj se nakratko vratio do minus dva, ali novih pet golova u nizu domaćih rukometašica odlučilo je pobjednika.

U redovima Sinja najefikasnija bila je Pletikosić s osam golova, dok je u redovima ŽARK-a Hrgović-Tomić postigla čak 15.

Prvenstvo se nastavlja u drugoj polovici veljače.