Rukometašice Sinja u trećem kolu poražene u Pločama

Objavljeno: 5 listopad, 2019

Rukometašice Sinja nisu uspjele doći do pobjede u Pločama protiv Dalmatinke koja je od prve minute zagospodarila terenom…

Dalmatinka – Sinj 27:21 (15:12)

Ploče – Dom sportova Ploče
Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina

Dalmatinka: Sršen (1 obrana), Galov, Lovrić, Jarak (8), Sušak, Zelić (3), Barbir (1), M. Žderić (8), Šendo, Oršulić (3), I. Žderić, Čupić, Cvijanović, Klarić, Krilić (4), Jelčić (19 obrana).

Sinj: Križanac (5 obrana), Bilandžić, Ljubičić (3), Hrgović-Tomić (7), Masnić (3), Zorica, Mažurin, Ćaleta, Čović (2), Vugdelija (5 obrana), Erceg, Mravak, Ćosić, Boban, Lovrić (4), Paštar (2).

Isključenja: Dalmatinka (10 minuta); Sinj (4 minute)
Sedmerci: Dalmatinka (5/6); Sinj (4/8)

Pločanke su bolje otvorile, vrlo brzo semafor je pokazao njihovu prednost od 6:2, od čega su čak četiri gola domaće postigle sa sedam metara, što je umnogome odredilo i tijek susreta.

Sinj se nije predavao, u nekoliko navrata kroz prvo poluvrijeme stigao je do minus tri, ali bolje od toga nije išlo. Imale su domaće krajem prvog dijela i šest golova prednosti, ali do odmora Sinjanke smanjuju (15:12).

U nastavku se dodatno razbranila ionako raspoložena vratarka Dalmatinke, što je bilo previše za Sinj. U 46. minuti Sinj je još uvijek bio u priključku (21:18), ali tada domaće serijom 4-0 lome susret i mirno ga privode kraju.

Sinj nakon trećeg kola na kontu ima jednu pobjedu (Osijek) i dva poraza (Podravka, Dalmatinka).

U sljedećem kolu naše rukometašice su domaćin Zrinjskom iz Čakovca.