Rukometašice Sinja upisale novu pobjedu, Zrinski potonuo u nastavku

Objavljeno: 13 listopada, 2019
RK Sinj

Rukometašice Sinja upisale su novu prvoligašku pobjedu, ovog puta protiv Zrinskog iz Čakovca. Odlična obrana Sinja u drugom poluvremenu na kraju je bila presudna…

Sinj – Zrinski 33:25 (14:15)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 300
Suci: Josip Kuhar (Samobor) i Damir Prelčec (Zagreb)

Sinj: Križanac (5 obrana), Bilandžić, Ljubičić (6), Hrgović-Tomić (6), Masnić (7), Zorica, Mažurin (4), Ćaleta, Čović (3), Erceg, Vugdelija (5 obrana), Plazibat, Mravak, Boban, Lovrić (4), Paštar (3).

Zrinski: Kozjak (4 obrane), Pajić (4), Zanjko, Balent, Vukojević (8), Mrđen (3), Balić, Bedić, Car (7), Žvorc (4 obrane), Blagus, Šestak (3), Markulinčić.

Sedmerci: Sinj (3/3); Zrinski (2/2)
Isključenja: Sinj (4 minute); Zrinski(2 minute)

Odlično otvaranje, uz aktivnu i pokretljivu igru u obrani, rezultiralo je vodstvom Sinja od tri gola viška i to u nekoliko navrata.

Zrinski nije odustajao, strpljivo se dizao u igri i pred kraj prvog dijela dočekao nešto lošiju dionicu Sinja za preuzimanje vodstva i plus jedan na poluvremenu (14:15).

Otvaranje nastavka pripalo je gošćama, a nakon nekoliko obranjenih zicera od strane vratarke Zrinskog Marte Kozjak, semafor je u 35. minuti pokazao tri gola prednosti za gošće u čijim su redovima nezaustavljive bile Car i Vukojević.

Ipak, Sinj se nije tek tako dao. Obrana se povukla u čvrstu zonu 6-0, bez nepotrebnih iskakanja prema vanjskim igračicama, što je potpuno otupilo napad Zrinskog. Serija 5-0, uz nekoliko golova iz polukontri i kontri te uz dvije vezane obrane Križanac, u trans su bacile i publiku.

No, ponovno gošće odgovaraju, uzvraćaju vlastitom serijom od 3-0, ali od tog trenutka pa sve do kraja Sinj je bio neumoljiv u napadu pogotovo preko Hrgović-Tomić, Masnić i Ljubičić te neprelazan u obrani što mu je donijelo visoku pobjedu od 33:25.

Pred kraj susreta, točnije u 58. minuti, teško se ozlijedila igračica gostiju Ivona Mrđen kojoj je stradalo koljeno i to nakon što se vratila nakon duge pauze zbog iste ozljede.

Bila je ovo ukupno druga prvenstvena pobjeda Sinja, ali i domaća premijera za trenera Ivu Vukasovića. U sljedećem kolu Sinj gostuje u Umagu, nakon čega je za 14 dana domaćin Murvici.

Izjave:

Ivo Vukasović:

“Ovo će bi ostati trajna uspomena u sportskoj karijeri. Zahvaljujem se publici, igračicama i svima u klubu. Cilj nam je pobjeđivati u Sinju i osigurati opstanak u ligi. Inzistirao sam na strpljivom napadu, bez lopti napamet, jer imamo sjajne individualke koje mogu proći svaku obranu. Ja znam da su svi očekivali da ću ja zbog temperamenta imati probleme sa sucima, ali to je prošlo svršeno vrijeme. Ovo je jedna druga priča, svjestan sam da sam među ženama i da za dobrobit sinjskog rukometa moram birati riječi i biti maksimalno korektan.”

Marija Hrgović-Tomić:

“Ozbiljno smo se pripremale za ovu utakmicu, znali smo da su protivnice odlične, da se ne predaju i da su dosta slične nama u nekim segmentima. Pokazali smo odličnu fizičku pripremljenost, to se osjetilo u drugom poluvremenu i na temelju toga smo dobili utakmicu.”