Rukometašice ŽRK Sinj pobjednice rukometnog turnira Sinjskih sportskih igara

Objavljeno: 21 kolovoza, 2022
Slika

Drugoga dana projekta Sinjske sportske igre u organizaciji Ženskog rukometnog kluba Sinj i pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta održan je rukometni turnir.

Na turniru je sudjelovalo šest ekipa rukometašica rođenih 2010. godine i mlađe: ŽRK Sinj1, RK Dugopolje, RK Trilj, ŽRK Cetina i ŽRK Sinj2.

Nakon grupne faze natjecanja održana je interaktivna radionica za sve sudionike turnira s temom ‘Prepoznavanje i prevencija nasilja u sportu’ pod vodstvom mag. psihologije Stanke Vitić.

U polufinalu turnira ekipa ŽRK-a Sinj bila je uspješnija od ekipe RK Vranjica rezultatom 21:7, dok je u drugom polufinalnom susretu RK Trilj nadigrao ŽRK Cetinu rezultatom 5:13.

U finalu je ekipa  ŽRK-a Sinj bila uspješnija i pobjedom 16:12 nad ekipom RK Trilj osvojila prvi rukometni turnir u okviru Sinjskih sportskih igara.

Drugo mjesto pripalo je RK Trilj, dok je treće mjesto osvojila ekipa ŽRK Cetina.

Prve tri prvoplasirane ekipe dobile su zaslužene pokale, dok su svi sudionici bili nagrađeni prigodnim poklonima – majicama, kapama, medaljama i zasluženim osvježenjem u odmoru između utakmica.

Sutra se Sinjske sportske igre nastavljaju dječjim nogometnim turnirom na stadionu NK Junak s početkom u 16 sati.

Pozivamo sve građane i ljubitelje sporta da podrže naše male nogometaše.