Sinj: Lisa Stublić oborila rekord na 10 kilometara!

Objavljeno: 6 travnja, 2014
stublić lisa

U organizaciji Atletskog kluba Sinj, na  SC ‘Ivica Poljak Sokol i Andrija Alčić’ jučer je održano ovogodišnje prvenstvo Hrvatske na 10000 metara i hodanju na stazi.

U utrci seniorki na 10000 m prvakinja Hrvatske je postala naša najbolja maratonka, članica AK Svetice Lisa Christina Stublić, istrčavši novi hrvatski rekord u vremenu 33:17,91, što je za 29 sekundi bolje od dosadašnjeg rekorda koji je postavila Tijana Pavičić prije gotovo 24 godine.

Drugo mjesto s vremenom 35:04,04 osvojila je Barbara Belušić, što je četvrti najbolji hrvatski rezultat svih vremena. Na ovoj dionici odličan rezultat ostvarila je Tanja Samardžić iz AK Sinj, koja je ovu dionicu istrčala u vremenu  39:37,04 te tako osvojila šesto mjesto i za jednu minutu popravila svoj dosadašnji rekord na ovoj dionici.

Kod seniora na 10000 m naslov prvaka Hrvatske osvojio je Goran Grdenić  iz zagrebačkog Agrama sa 31:37:40. Sinjanin Petar Delaš osvojio je sedmo mjesto s vremenom 35:34,24.

Pobjednica na 5000 m u brzom hodanju i prvakinja Hrvatske kod seniorki postala je Slavica Marasović iz AK Svetice u vremenu 29:06,39, dok je prvak Hrvatske na 10000 m hodanje kod seniora postao Bruno Erent AK Agram sa 54:02,11.

Uspješni su bili i ostali sudionici ove atletske priredbe u juniorskim kategorijama trčanja i hodanja na dionicama od tri do pet tisuća metara. Ukupno je na sinjskoj atletskoj stazi u različitim kategorijama sudjelovalo 66 natjecatelja. Nakon ove odlične organizacije državnog prvenstva u trčanju na stazi i hodanju na 10000 metara, sinjski Atletski klub priprema se za organizaciju 17. tradicionalnog sinjskog polumaratona koji će se održati u nedjelju, 13. travnja.