mudrica FIS  MIJETON hrv solar COMMODO

Sinjski mališani oduševljeni drniškom verzijom ‘Poštanske priče’

Autor/ica
Objavljeno: 12 prosinca, 2015

poštar_drniš1

U dvorani Gospe Sinjske odigrana je predstava za djecu Poštarska bajka na domaći način u izvedbi Kazališne radionice ‘Mali meštar’ pri pučkom otvorenom učilištu Drniš.

Pred 40-ak okupljenih, što mališana, što njihovih roditelja, veseli Drnišani samouvjereno i profesionalno su odigrali ovu predstavu uz glasan pljesak i smijeh.

Ova šaljiva varijanta poznate osnovnoškolske lektire o putovanjima Kolbabe, poštara koji treba dostaviti pismo smušenog Frane izvjesnoj Mari, nasmijala je i razveselila kako one najmlađe tako i one starije.

Autorica ove zanimljive dramatizacije istoimene priče Karola Čapeka, Robertina Hrstić, voditeljica Kazališne radionice ‘Mali meštar’ izrazila je zadovoljstvo nastupom svojih mališana i sinjskim gostoprimstvom.

‘Kao što naši glumci u predstavi u jednom momentu sami kažu: ‘Ovo malo kazalište uvijek najbolju publiku ima’. Ubacili smo tu rečenicu da budemo sigurni, ali to je uvijek zapravo i istina. Tako je bilo i večeras. A što se tiče same izvedbe, ako kažem da nisam zadovoljna nije dobro, a ako kažem da sam zadovoljna onda se hvalimo. Ma, mi smo sretni kada nastupamo, kada se igramo, kada čitava naša igra smisao i cilj i kada je publika sretna zajedno s nama,’ kazala nam je Robertina Hrstić.

Igrokaz ‘Poštarska priča na domaći način’ dio je 6. Dječjeg tjedna koji se održava u Sinju.

ferata@ferata.hr
0997370409