Banner CORE HIT RADIO

Split slavio u Sinju, Alkar ponovno posustao u završnici

Objavljeno: 25 studenoga, 2022
Alkar Split

Još jedna uzbudljiva i izjednačena utakmica je iza Alkara, ali i još jedan poraz, peti u nizu. Split se namjerio na raspoloženu sinjsku družinu, jedan dio susreta je bio i podređen, međutim, u samoj završnici presudila je individualna kvaliteta gostiju…

Alkar – Split 88:94 (21:19, 26:27, 23:23, 18:25)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 350
Sudac: Alfred Jovović, Branimir Galić, Ivan Šverko

Alkar: Zukanović (2), Vojedilov (2), Pavela, Putnik (3), Polutak (18), Svalina (2), Tomašević (19), Vučić (3), Jukić (2), Brock (22), Lisica (15).

Split: Sullivan (22), Lisica, Gizdavčić (11), Shorter (16), Jukić (2), Perkušić, Nelson (16), Mavra (19), Šarić.

Prilično izjednačena prva četvrtina zaključena je dva koša viška na strani Alkara koji se čvrsto postavio od prve minute i dobrim obrambenim kretnjama prisilio goste na dosta pogrešaka. Dosta raspoloženih pojedinaca značilo je konkurentnost u svakom smislu, a cijelu priču je zapečatio Brock tricom sa zvukom sirene (21:19).

Sinjski Amerikanac je nastavio isporučivati i kroz drugi period, bio je praktički nezadrživ, u nekom svom filmu, što je na semaforu značilo i plus sedam u 12. minuti. Ipak, uslijedilo je tada nekoliko ne baš kreativnih sinjskih minuta, par zicer situacija je otišlo u nepovrat, što Split debelo koristi i preuzima vodstvo od pet koševa plusa. Alkar se brzo resetirao i ponovno zagospodario terenom te na odmor odnio minimalnu prednost (47:46).

Iako je Split bolje otvorio nastavak, Alkar je u najvećem dijelu trećeg perioda kontrolirao igru i “udarao” ritam. Posebno upečatljiva bila su zakucavanja Polutka i Tomaševića koja su sinjskoj momčadi donijela novih plus sedam u 27. minuti. Odlična rola Mavre uz dva ubačaja Sullivana gostima su u seriji 8-0 donijeli preokret, ali Zukanović je uzvratio za dva pa je koš prednosti na kraju trećeg perioda ponovno bio u vlasništvu domaće momčadi.

Možda i ključnom serijom od 8-0 Split je na ulasku u posljednji period sebi osigurao dobar kapital, ali Mavra je tada zaradio faul plus tehničku i sam se izbacio iz igre, što je bila svojevrsna prilika za Alkar da se potpuno vrati u igru. No, Split je uporno napadao reket i koristio očiglednu prednost u snazi i visini te na nešto manje od tri minute do kraja otišao na plus deset.

Alkar se svojski trudio uhvatiti priključak, u zadnju minutu donio je šest koševa minusa, a 35 sekundi do kraja Polutak je s linije za bacanja smanjio zaostatak na pet koševa, ali više od toga nije išlo tako su bodovi otišli u Split.