BANNER FERATA

Tekstilcu tri boda, Glavicama jedan, OSK-u četiri komada u mreži

Objavljeno: 27 travnja, 2014

P1210477

Pregled nogometnih zbivanja ovaj vikend zaključit ćemo osvrtom na trojku u županijskom rangu natjecanja. Bilježimo tako vrijedan bod Glavica, poraz OSK-a, te nakon dugo vremena slavlje Tekstilca…

GLAVICE – VINJANI 1:1 (1:0)
(Perković-Šantar ag. 36/ Aračić)

Glavice su prekinule podužu pauzu bez uspjeha i na domaćem terenu uspjele uloviti jedan bod u ogledu s Vinjanima. Ovim bodom Crveni su i dalje ostali ispred posljednje Uranije koja je na domaćem travnjaku također došla do boda.

Glavičani su u vodstvo došli u 36. minuti kada je gostujući igrač Perković-Šantar matirao vlastitog vratara, a taj rezultat potrajao je do 63. kada je Aračić zabio za izjednačenje, što je rezultat koji se nije mijenjao do kraja.

MLADOST (P) – OSK 4:0 (3:0)
(Grbeša 17′, Lončar 25, 44, 51 -11m)

Vodeća momčad prvenstva i već sada sigurni prvak lige, Mladost iz Prološca, na svom je travnjaku potvrdila neprikosnovenost potopivši OSK s uvjerljivih 4:0.

Proložani su do vodstva došli golom Grbeše u 17. minuti, a potom je krenuo Lončar koji je do odmora zabio dva, a početkom nastavka iz kaznenog udarca i treći gol, za ukupnih 4:0.

Prva ŽNL

TEKSTILAC – POLJIČANIN 2:1 (0:1)

(Tomić 80′, Jurić 86’/ Mužinić 44′)

Seriju loših rezultata sinjski Tekstilac je prekinuo pobjedom nad Poljičaninom, međutim, do nje je došao preokretom tek u samoj završnici. Vrijedna pobjeda Sinjane je i dalje ostavila u utrci za naslov prvaka.

Tekstilac je vrlo loš prvi dio utakmice zaključio u minusu, a gostima je prednost donio Mužinić u 44. minuti. Nastavak su domaći krenuli na sve ili ništa, redali prilike i konačno u 80. (Tomić) i 86. minuti (Jurić) preokrenuli sve u svoju korist.

Situacija na tablici, pet kola prije kraja, govori kako su s 41 bodom na vrhu poravnati Tekstilac, Jadran i Hvar, s tom razlikom što Bračani imaju utakmicu više u odnosu na drugi dvojac.