Zadar lakoćom do bodova u Sinju, Alkar jednostavno nemoćan

Objavljeno: 23 ožujka, 2019

Težak poraz Alkar je upisao na svom terenu od Zadra. Iako se znalo da je Zadar veliki favorit, ipak se očekivao malo veći otpor, barem veći od nekoliko uvodnih minuta. Bodove spasa trebat će tražiti na nekoj drugoj adresi…

Alkar – Zadar 62:103 (8:22, 15:27, 18:18, 21:36)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 400
Suci: Alfred Jovović, Leo Roglić, Branimir Galić

Alkar: Brown (10), Jurela, Tvrdić, Šimunović-Erpušina, Markulin (10), Marić (15), Šipić (7), Svalina, Šamadan (2), Žuljević (1), Vučić (17).

Zadar: Bašić (10), Marić (11), Krajina (8), Dašić (19), Vuković (21), Brzoja (12), Špralja, Little (5), Božić (9), Planinić (17).

Obostran “dizelaški” start prekinut je serijom Zadra od 12-0 kojom su preokrenuli uvodno vodstvo Alkara i došli do prednosti od 14:4. Sve što je domaća momčad spuštala u reket prema Vučiću zadarska je visoka linija lakoćom branila, ostao je sinjski centar bez ubačaja u prvih deset minuta, što se baš i ne pamti, a lošu šutersku dionicu imao je i Markulin od čijih pet pokušaja za tri niti jedan nije bio uspješan.

S druge strane Dašić je bio nezaustavljiv, jurili su Zadrani u kontre i dosta toga zabili bez prevelike potrošnje energije. Rezultat svega bila su 22 koša na strani Zadra i tek osam kod Alkara poslije prvih deset minuta igre.

Alkar se tada potpuno raspao, Zadar je došao na prag 20 razlike već u 12. minuti, na što je domaći trener Srđan Helbich odreagirao uvođenjem Šimunovića i Žuljevića, igrača koji su do sada ulazili tek u završnim minutama, no očito je kako je bio prilično nezadovoljan onim što je činila “standardna” postava.

Agonija sinjske momčadi nastavila se i u vremenu do odmora, zadarska prednost nastavila je rasti te u 20. minuti stigla do 28 koševa viška. Baš ništa Alkar nije mogao pogoditi, ostao je čak i bez ubačaja za tri u prvom dijelu (0/11), što je razumljivo značilo ranu kapitulaciju.

Jedina svijetla točka u večerašnjoj predstavi bila je dionica igre u trećem periodu u kojoj je Alkar smanjio zaostatak na 16 koševa, ali bilo je to nažalost kratkog daha, jer su Zadrani ubrzali ritam i lakoćom se vratili debeli plus. Bilježimo u četvrtom periodu i najveću prednost gostiju od 41 koš, koliko je bilo u nekoliko navrata.

Statistiku susreta možete pogledati ovdje.

Izjave:

Srđan Helbich, trener Alkara:

“Prije svega čestitke Zadru na zasluženoj pobjedi. Mi jednostavno nismo bili niti na približnoj razini danas da bi došli u priliku ugroziti Zadar koji nas je nadigrao u svim segmentima igre. Fali nam rotacije, to su naši stalni problemi, ali mi se sada moramo okrenuti drugim utakmicama, prije svega na gostovanju u Gorici.”

Ante Nazor, trener Zadra:

“Čestitam svojim momcima na pobjedi. Lakše nam je sada kada imamo jednu utakmicu tjedno i nastojat ćemo maksimalno iskoristiti taj period da se što bolje pripremimo za kvalifikacije koje nam slijede. Čestitam Alkaru na novoj dvorani, prvi put sam tu. Uvijek je užitak igrati u Sinju u jednoj pravoj košarkaškoj atmosferi i od srca želim Alkaru da ostane u prvoj ligi gdje mu je po svemu i mjesto.”