BANNER FERATA

Hrvace i Solin zabili šest golova, za bod svakom

Objavljeno: 2 svibnja, 2015
Hrvace - Solin

Iako Hrvace nisu upisale pobjedu protiv Solina, gledatelji su zadovoljni otišli s tribina zbog šest pogodaka i vrlo dinamične utakmice koja je na trenutke stvarala dojam kako se momčadi bore za puno više od tek bodova koji praktički nikom ništa ne znače…

Hrvace – Solin 3:3 (2:2)

Hrvace. Stadion u Hrvacama. Gledatelja: 100
Sudac: Josip Zec (Split)
Strijelci: 1:0 Borozan (11), 1:1 Kapetanović (14), 1:2 Medak-Kovačević (21), 2:2 Maloku (36), 2:3 Guć (70), 3:3 Mamut (75)
Najbolji igrač: Trojan Maloku (Hrvace)

Hrvace: Runje, Ajduković, Božinović, Zorica, Bašić-Šiško, Velemirović (od 83. Čović), Mamut, Maloku, Vuković (od 56. Dukić), Borozan.

Solin: Višić, Štimac, Kapetanović (od 85. Leko), Guć, Perković (od 78. Hajder), Caktaš, Vukušić, Medak-Kovačević, Barač, Farić, Marčić (od 65. Bilonić).

Već u devetoj minuti gosti su imali stopostotnu priliku, ali Runje je pravovremeno izašao u šut i spriječio siguran gol. Nakon samo dvije nove minute igre, goste je stigla kazna za promašaj. Marunica je iz slobodnog udarca s lijeve strane nabacio na peterac gdje je najviši bio Borozan koji glavom pogađa za 1:0.

Vrlo brzo tresla se i mreža domaće momčadi. U 14. minuti Kapetanović se odlično ubacio iza leđa obrane Hrvaca i potom prebacio Runju za 1:1. U 21. minuti Solin dolazi do potpunog preokreta. Ovog puta je Medak došao do lopte s desne strane kaznenog prostora i zatim precizno pogodio suprotni kut Runjinog gola.

Solin je u narednom periodu kontrolirao utakmicu, barem se tako činilo, a onda su vratar Višić i branič Štimac loše “iskomunicirali” jednu bezopasnu loptu, koje se dokopao odlični Maloku i bez problema je poslao u mrežu za 2:2. Iz prvog dijela vrijedi izdvojiti i odličnu reakciju Runje nakon udarca Guća glavom s pet metara.

Sve do 70. minute ništa se bitno nije dogodilo, no tada je Guć prekrasno pogodio iz slobodnog udarca sa 17 metara za novu prednost svoje momčadi. Taj rezultat potrajao je svega pet minuta kada je Mamut, nakon ubačaja Dukića, s desetak metara pogodio za konačnih 3:3.

Minutu prije kraja vratar Solina Višić napravio je i više nego očit prekršaj na Mamutu u kaznenom prostoru, no sudac se nije oglasio pa je susret zaključen rezultatom postavljenim u 75. minuti.