Banner CORE HIT RADIO

Ragbi: Sinj srušio Mladost i juri prema finalu prvenstva Hrvatske

Objavljeno: 19 studenoga, 2022
Ragbi Sinj Mladost

Ragbijaši Sinja su protiv zagrebačke Mladosti stigli do nove velike pobjede kojom su zasjeli na prvo mjesto poretka i tako stigli na korak od osiguravanja finala prvenstva Hrvatske…

Sinj – Mladost Zagreb 22:14 (22:7)

Sinj – SC Ivica Poljak Sokol i Andrija Alčić. Gledatelja: 100
Sudac M. Dragičević

Sinj: Žigo, Brčić, Jukić, M. Miloš, Tomić, Majić, T. Miloš, Brčić-Šušak, Kovačić, I. Prološčić (5), Šušnjara, Grčić (5), L. Prološčić, Lucić, Pavlović (7), Efendić, Mastelić, Relncke, Tomašević, Radan, Gašpar, Domazet, Filipović-Grčić (5).

Mladost: Buljanović, Fiščić, Brečić (5), Oxenham, Grman, Žunić, Jukić, Buljac, Fišić, Jurišić (9), Crnobrnja, Ivanković, Vlašić, Batinjan, Dominko, Mužina, Radman.

Na samom startu stvari su loše krenule za Sinj, praktički od prvog ispucavanja zaredale su se pogreške koje su do pozicije za skor dovele Brečića koji priliku ne propušta, a pretvaranjem je Jurišić prednost Mladosti podignuo na 7:0.

No, Sinj se nije dao omesti. Uspostavio je dominaciju na terenu, krenuo napadati i već u šestoj minuti Grčić postiže skor za 5:7 i time vraća Sinj u igru.

Uslijedilo je tada 20-ak minuta taktičkog nadmudrivanja, ponovno uz bolju igru Sinja, međutim, na novu promjenu rezultata čekao se do 28. minute kada je Pavlović iz kazne svojoj momčadi donio minimalnu prednost (8:7).

Bio je to pravi okidač u igri Sinja koji je do odmora odjurio do, pokazalo se, nedostižne prednosti. U 30. minuti Filipović-Grčić je otišao do kraja, a šest minuta poslije isto je učinio i I. Prološčić. U oba navrata Pavlović je uspješno pretvorio pa se prednost domaćih popela na 22:7.

U drugom dijelu, pogotovo nakon izlaska Kovačića i I. Prološčića zbog ozljeda, Sinj je prilično pao. Gosti su imali terensku inicijativu, stalno su prijetili, ali bez konkretne završnice.

Ipak, u 65. minuti standardno dobri Juršić postiže skor i pretvara za zaostatak od osam poena (22:14). Do kraja susreta Sinj je tražio još jedan skor za bonus bod, a Mladost bilo kakve poene za smanjenje rezultata i također bonus bod.

U konačnici u svom naumu nisu uspjeli ni jedni ni drugi pa je slavlje pripalo Sinju kojem su sada vrata širom otvorena prema osiguravanju finala prvenstva Hrvatske.

Za to Sinj će trebati pobijediti Zagreb sljedećeg vikenda u Sinju, dok će na proljeće tražiti i potvrdu broja jedan kako bi utakmicu za naslov prvaka igrao na domaćem terenu. No, da se ne bi spremao ražanj dok je zec u šumi, prvo Zagreb za sedam dana pa onda ostali.