Alkar opet pao u samoj završnici, Dubrovnik iščupao pobjedu

Objavljeno: 17 travnja, 2024
Alkar Dubrovnik

Novi poraz Alkar je upisao u Dubrovniku. Bila je to izjednačena utakmica koja je riješena tek u završnici, Alkar je imao svoju priliku, ali je nije znao iskoristiti. No, skraćena rotacija još jednom je učinila svoje, jer uz Aloka i Jukića na utakmici nije nastupio niti Marčinković

Dubrovnik – Alkar 76:72 (17:18, 20:22, 24:14, 15:18)

Dubrovnik – SD Gospino polje. Gledatelja: 200
Suci: Roko Hordov, Krunoslav Peić, Jelena Tomić

Dubrovnik: J. Vujičić 6, Klarić, Bačić, Dubelj 13, Guštin 9, Vodopija 2, F. Vujičić 30, Levi 2, Lučić, Gizdavčić 3, Cvitković 11.

Alkar: Brocić 14, Anderson 4, Pavela, Nazor 8, Matulina 8, Boban 9, Marčinković, Gurley 19, Tomašević 4, Vučić 6.

Gotovo nestvarno izgledao je početak utakmice u Dubrovniku. Dubrovnik se nije mogao sastati s košem, redali su domaći promašaje kao na traci, dok je s druge strane Alkar uzeo ponuđeno, dvije trice zabio je Boban, da bi nakon šest minuta rezultat bio 14:1. Prvi koš iz igre domaća je momčad postigla nakon gotovo sedam minuta, raspucao se tada Filip Vujičić s tri trice pa su domaći do prvog mini predaha uhvatili priključak (17:18).

I na startu druge četvrtine Dubrovnik je više statirao, a Alkar zabijao. Sinjska serija 7-0 nagnala je trenera Perinčića na novu minutu odmora, ali priča iz prve četvrtine se ponovila pa je ubrzo i Milačić na predahu morao tražiti bolja rješenja od svoje momčadi. Poslije 16 minuta igre i trice Gizdavčića, Dubrovnik je prvi put prešao u minimalno vodstvo te ubrzo ostvario i plus četiri, ali do odmora Alkar se vratio i tricom Nazora sa zvukom sirene ostvario prednost (37:40).

Dubrovnik je u drugi dio ušao puno koncentriranije, nije dozvolio rani zaostatak kao ranije i tricaški raspoložen brzo je preokrenuo. U 25. minuti plus šest imali su domaći, a dvije minute poslije i okruglih deset razlike. Alkar je odgovorio i zakucavanjem Tomaševića stigao na minus dva, ali nije uspio ostati na tom nivou do kraja treće četvrtine pa je Dubrovnik na kraju imao 61:54.

Do tada ne odveć raspoloženi Brocić je povukao Alkar u posljednjoj četvrtini, svega koš prednosti imali su domaći pet minuta prije kraja, ali su uspjeli odbiti napad sinjske momčadi i pobjeći na plus sedam. Ipak, zanimljiva završnica nije izostala. Dvije minute prije kraja koš prednosti imali su Dubrovčani, a Alkar napad, međutim, nije to bila večer Matuline koji je u kratko vrijeme promašio tri potpuno otvorene trice.

F. Vujičić je potom zabio iz teške situacije na ulazu za plus tri, dok je Alkar zakomplicirao u napadu i dao Vučiću da puca iz gotovo nemoguće pozicije, što jasno nije urodilo plodom. Pola minuta do kraja Dubrovnik je izborio bacanja i košem Dubelja zapečatio pobjedu.