Nakon serije odličnih utakmica, Alkar u Zaboku nije odigrao na toj razini…

Zabok – Alkar 76:62 (18:16, 21:10, 18:14, 19:22)

Zabok – Gradska dvorana
Suci: Josip Jurčević, Nikola Perlić, Danijela Čanković

Zabok: Martinko, Krajinović, Anzulović (13), Tomas (11), Črnjević (6), Marić (19), Diminić (9), Worku (11), Maričević (6), Jambrović (1), Antonić, Elčić.

Alkar: Brocić (6), Echols (7), Mastelić, Granić (13), Kučan (6), Putnik (8), Varence (7), Tomašević (3), I. Vučić (6), H. Vučić (6), Zukanović.

Domaćin je furiozno krenuo protiv prilično usporenog Alkara kojem je za prve koševe uopće trebalo više od pet minuta. Domaćin je u tom razdoblju zabio 11, ali do kraja prve četvrtine sinjska se momčad pokrenula i stigla do minusa od dva koša (18:16).

U drugoj četvrtini tek se nekoliko minuta održavao egal (19:18), a potom je Zabok odjurio daleko naprijed i praktički riješio pitanje pobjednika. Tako je u 18. minuti semafor pokazao 37:21, dok se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 39:26.

Nakon dvije minute igre Zabok je imao 20 razlike, Alkar se ipak nije dao bez otpora te je osam minuta prije kraja stigao na minus osam, ali bolje od toga nije išlo te je poraz bio neminovan.

U sljedećem kolu Alkar je domaćin Škrljevu.