Furiozni Junak lakoćom slavio protiv korčulanskog Zmaja

Objavljeno: 9 rujna, 2017

Domaća premijera Junaka prošla je iznad očekivanja. Četiri gola Plavi su zabili Zmaju., od čega tri u prvih 17 minuta utakmice, što je zarana utakmicu usmjerilo prema mirnoj pobjedi domaćih…

Junak – BŠK Zmaj 4:1 (4:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 350
Sudac: Toni Bešker (Solin)
Strijelci: 1:0 Puljić (3.) Baturina (14.), 3:0 Botica (17.), 3:1 Nobilo (24.), 4:1 Vuleta (39.)
Crveni karton: Luka Ćubel (41.)
Najbolji igrač: Mateo Baturina (Junak)

Junak: Labrović, Mornar, Bandalo, Vuleta, Križanac, Tokić, Poljak, Domazet (od 83. Župić), Baturina, Botica (od 44. Šentija), Puljić (od 75. Barać).

BŠK Zmaj: Vugdelija, Didović, Ćubel, Sardelić, Vrkić, Rajić, Nobilo (od 46. Žaknić), Ivanišević (od 84. Obradović), Grbavica, Begić, Matković.

Junak je već u trećoj minuti došao do vodstva nakon što je Puljić primio jednu loptu u blizini centra na strani gostiju, zatim povukao do 25 metara od gola i snažnim udarcem matirao vratara Vugdeliju. Samo minutu poslije vratar Vugdelija je sam sebi zakuhao i omogućio Junaku indirekt s 14 metara, ali pokušaj Bandala završio je u bloku.

Sjajni Junak je i dalje nastavio organizirano napadati, a novi gol u mreži Zmaja odsjeo je u 14. minuti kada je na ubačaj Puljića i poslije neuspjelog pokušaja Domazeta, Baturina s 12 metara zabio za novo slavlje svoje momčadi. Samo tri minute poslije nova polukontra Junaka i novi gol, ovog puta u izvedbi Botice, uz asistenciju Baturine.

Junak se tada opustio, prepustio inicijativu gostima, čak i previše, za što je kažnjen u 24. minuti. Naime, prekršaj je na 20 metara od gola napravio Bandalo, loptu namjestio Nobilo i potom filigranski precizno pogodio same rašlje. Mogli su gosti do novog gola u 30. minuti, ali odlično je reagirao Labrović na udarac Vrkića s desetak metara.

Da se gosti previše ne ponadaju pobrinuo se Vuleta kojem prvo nije priznat pogodak zbog navodnog zaleđa, ali u 39. minuti sinjski se ofenzivac othrvao dvojici čuvara i sam izašao pred Vugdeliju te poentirao u lijevi kut. U 41. minuti katastrofa Zmaja dobila je novu “crticu” kada je izravan crveni karton dobio Ćubel zbog prekršaja na Baturini.

U drugom dijelu tempo je bitno pao, Junak se zadovoljio visokim vodstvom, dok s druge strane Zmaj nije imao snage za kontinuirane napade. Ipak i u takvom odnosu snaga i motivacije, Junak je imao više od igre. U dvije dobre situacije našao se Šentija, u jednoj i Domazet, međutim ili je dobro reagirao Vugdelija ili su lopte bile neprecizne.