Težak poraz Alkara, još se čeka viza za Ligu za prvaka

Objavljeno: 7 ožujka, 2015

Alkar - Zagreb foto

Težak poraz Alkar je doživio od Zagreba na domaćem parketu, čime je i dalje ostao bez potvrde Lige za prvaka. Mravi su dominirali gotovo cijelim susretom, bez da su ponudili domaćima bilo kakvu nadu, za što su na kraju i nagrađeni velikim zasluženim pljeskom…

Alkar – Zagreb 66:90 (18:20, 12:21, 17:27, 19:22)

A-1 liga, 20. kolo
Sinj – ŠSD Sinj
Gledatelja: 800
Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Damir Basarić (Split), Mario Goleš (Šibenik)

Alkar: Jo. Boban (11), Bilandžić (3), M. Modrić (7), Pavić, S. Modrić (14), Vitali (14), Ju. Boban, Krstanović (3), Žitko (7), Svalina, Perajica (3), Kanaet (4).

Zagreb: Blajić, Perić (3), Božić (19), Milekić, Mileković (6), Vuković (11), Batur (21), Marčinković (6), Šarlija (16), Radoš (8), Vučić.

Sinjska momčad imala je priliku da pobjedom, dva kola prije kraja, pečatira vizu za odlazak među osam najboljih domaćih momčadi, no ovaj put namjerila se na raspoloženog protivnika koji je lišen takvih briga odigrao ponajbolju utakmicu u prvenstvu i na kraju se barem djelomično revanširao Alkaru za četiri poraza u nizu.

Sam početak susreta, nakon što je semafor pokazao 10:4 u korist Alkara, nije nagovještavao da bi se ovakva rezultatska katastrofa mogla dogoditi, ali sve nakon toga bilo je debelo na strani Zagreba. Nije Alkar imao rješenja u napadu, sve se svelo na soliranja Vitalija i S. Modrića, što je bilo osuđeno na propast i prije nego je počelo.

Krajem prve četvrtine Mravi su prvi put poveli, da bi svakom sljedećom minutom sve više odmicali, unatoč kratkotrajnom bljesku domaćih u drugoj četvrtini. Okruglih deset razlike iz 14. minute do poluvremena je naraslo na još jedan koš (30:41), no i dalje je tinjala nada u preokret i povratak.

Novi nalet gostiju početkom nastavka u potpunosti je riješio pitanje pobjednika, prednost je dosegla 18 razlike, a nedugo potom bilo je i 20 u korist momčadi Danijela Jusupa. Na odličnog Batura nadovezali su se Božić i Šarlija, počela se mirisati katastrofa domaće momčadi, a pogotovo nakon rezultata 50:77, koliko je bilo u 34. minuti.

Do kraja je Zagreb rutinski odigrao bez prevelike želje da unakazi svog suparnika pa je susret zaključio s viškom od 24 koša razlike (66:90). Veliki pljesak koji su na kraju dobili od objektivne sinjske publike bio im je nagrada veća i od samih bodova.

Najviše koševa u domaćim redovima zabili su Vitali i S. Modrić, po 14, dok je u redovima Zagreba Batur zabio 21, Božić 19, a Šarlija 16 uz deset skokova.

Izjave trenera:

Damir Milačić, trener Alkara: “Prije svega čestitke Zagrebu na zasluženoj pobjedi. Imali smo dosta problema u posljednje vrijeme, tako i u pripremi ovog susreta i nismo bili na potrebnoj razini. Loše smo se postavljali u napadu, nismo gotovo niti jedan odigrali kako smo trebali i na kraju smo kažnjeni. Vremena za plakanje nema, okrećemo se Zaboku i Kaštelima, hvatamo tu jednu pobjedu i vjerujem da ćemo je i uhvatiti.”

Danijel Jusup, trener Zagreba: “Osim prvih minuta utakmice, sve ostalo bilo je na našoj strani. Dobro smo se pripremili, odigrali još i bolje i mislim da smo zasluženo pobijedili. Nije lako dobiti u Sinju, ali vjerujem da ćemo se susresti ponovno u Ligi za prvaka.”