Učenice OŠ Ivana Lovrića druge na PH osnovnih škola u rukometu

Objavljeno: 19 travnja, 2024
rukomet

Još jednom se pokazalo kako je Sinj i cetinski kraj uistinu rasadnik ženskog rukometa. U Poreču je od 15 do 17. 04. 2024 održano prvenstvo osnovnih škola na kojem su među 23 škole nastupile i učenice OŠ Ivana Lovrića iz Sinja.

Mlade sinjanke ostvarile su odličan uspjeh osvojivši 2. mjesto, srebrenu medalju. Zasigurno bi medalja imala i zlatni sjaj da se u četvfrtfinalu nije ozlijedila ponajbolja igračica ekipe i cijelog prvenstva Ela Grubišić Čabo koja nije mogla nastaviti natjecanje. Međutim, ostale učenice su ostavile srce na parketu da bi se domogle medalje srebrenog sjaja i tako se vratile u svoj grad s velikim uspjehom.

U svojoj grupi Sinjanke su bile uvjerljive protiv osnovnih škola Vihor iz Garešnice i Mladosti iz Preloga. U Četvrtfinalu Sinjanke su sa 16:15 pobijedile Dugo selo. Polufinale je donijelo ogled Sinjanki i učenica škole iz Varaždina, u kojem su Sinjanke slavile 16:13. U finalnom susretu Novska je pobjedila sinjsku ekipu 15:11.

Za ekipu OŠ Ivana Lovrića na ovom prevenstvu nastupile su Lana Labrović, Mariza Masle, Ela Grubišić Čabo, Ema Kotarac, Petra Jelinčić, Karolina Ćuk. Tia Bilonić, Stela Žanko, Katarina Mladina, Paola Čovo, Antonela Vučić, Nadja Cvrlje i Iva Križanac.

Voditelji ekipe su bili prof. Slaven Lakić i stručna suradnica Ljiljana Borozan.

Iskrene čestitke učenicama i stručnom vodstvu.