Junak poražen od Kustošije, domaćin za pobjedu pogodio u 93. minuti

Objavljeno: 3 listopada, 2020

Junak se s gostovanja u Zagrebu vraća praznih ruku, iako je u sudačku nadoknadu ušao s jednim bodom u džepu…

Kustošija – Junak 3:2 (1:1)

Zagreb – Igralište Kustošija
Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin)
Strijelci: 0:1 S. Barać (20.), 1:1 Barada (36.), 2:1 Ljubanović (53. s 11m), 2:2 S. Barać (81.), 3:2 Jurčec (90.+3)

Kustošija: Šušković, Lagundžić, Vištica, Barada, Ntchamda (od 38. Matteoni), Šimunić, Brodić (od 57. Jurčec), Vukelić (od 75. Šlogar), Ivanković (od 57. Špoljarić), Kelava, Havojić (od 38. Ljubanović).

Junak: Runje, Vuković, S. Barać, Bašić-Šiško, M. Barać (od 26. Vardić), Fuštin (od 77. Bliznac), Andrić (od 46. Vuleta), Markovina, Kukoč (od 58. Rončević), Jenjić (od 46. Lovrić), Jandrek.

Osmu utakmica u 24 dana je odigrao Junak u Zagrebu protiv Kustošije. Na kraju je morao potpisati poraz, ali momčadi se zbog svega ranije navedenog nema što prigovoriti.

Junak je odigrao jako dobro prvo poluvrijeme. U 20. minuti Sinjani su stigli i u vodstvo, Bašić-Šiško je ubacio, a Stipe Barać loptu poslao u mrežu za 0:1.

Nakon 15-ak minuta domaćin je izjednačio, jedan od ubačaja iskoristio je Barada i time svojoj momčadi donio poravnanje (1:1).

U nastavku se vidno osjetio umor kod igrača Junaka, a već u 53. minuti za domaćine je dosuđen i kazneni udarac koji je u vodstvo pretvorio Ljubanović.

Odličnu priliku za novo poravnanje potom je propustio Bašić-Šiško koji je sam izbio pred vratara, ali čuvar mreže Kustošije obranio je njegov pokušaj.

Junak se nije mirio s porazom, zadnji atom snage uložen je u lov na barem jedan bod. U 81. minuti s lijeve strane lopta je ubačena iz slobodnog udarca, a nakon nekoliko odbijanaca najspretniji pred golom ponovno je bio Stipe Barać za 2:2.

I kad su se već počeli zbrajati dojmovi s utakmice, u trećoj minuti sudačke nadoknade, novi ubačaj pred gol Junaka stigao je do Jurčeca, a potom se lopta našla u mreži za 3:2.

Junak sada ima dvotjednu pauzu, nakon čega će u Sinju biti domaćin Opatiji.