Rukometašice Sinja bolje od Dugopolja. Prva liga na obzoru!

Objavljeno: 15 ožujka, 2024
rukometasice

Derbi susret Sinja i Dugopolja u potpunosti je opravdao status utakmice sezone. Sinj je tek u samoj završnici slomio otpor žilavih gošći, ali pobjeda je zato bila još i slađa. Sinj je sada stigao nadomak Prve lige…

Sinj – Dugopolje 32:26 (16:15)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 500
Suci: Ante Pavić, Mate Torbarina

Sinj: Radinović, Zorica 3, Kljaković Gašpić 5, Hrgović Tomić 3, Gaurina, Žaper, Arar 1, Beljo, Strugar 7, Mravak 7, Grubišić Čabo, Bilandžić, Gutić 6, Marović, Standke, Šimunović.

Dugopolje: Čović, Kolić, G. Rogošić 6, Mustapić 1, Glavan 2, Junaković, Vidan, E. Rogošić, L. Rogošić 1, Ravlić 3, Čović 13, Perišić, Čevra, A. Ćapeta, P. Ćapeta, Balaš.

Sjajnih prvih 30 minuta odigrale su rukometašice Sinja i Dugopolja. Sinj je imao blagu rezultatsku inicijativu koja se manifestirala kroz tri pogotka viška u nekoliko navrata, ali uporne gošće su na krilima nezadržive Tare Čović uspjele održati egal.

Sinj je u tom periodu nastojao razigrati što više igračica, cilj je bio dobiti na širini, dok je Dugopolje sve karte bacilo na Čović koja je do odmora postigla čak devet zgoditaka od 15 svoje ekipe (16:15). Odluka o pobjedniku tako je ostavljena za drugih 30 minuta.

Drugi dio utakmice donio je sličan obrazac. Igralo se uglavnom gol za gol, a koliko je zalaganje bilo kod obje ekipe dovoljno će reći podatak kako se igrač više/manje gotovo da i nije osjetio. U takvom odnosu snaga bilo je jasno da će bilo kakva mini kriza u igri jednu od ekipa skupo stajati.

Sinj je 12 minuta prije kraja stigao na plus tri, Dugopolje se brzinski vratilo u igru, međutim, samo nakratko. Stala je u potpunosti Čović kod gošći, umor je došao na naplatu, a Sinju se tada u potpunosti isplatila igra u širinu i velik broj igračica sposobnih završavati akcije.

Serija 6-0 za 32:25 u samoj završnici bila je “točka na i” ove utakmice u kojoj je Sinj izborio ključnu pobjedu koja ga gura prema naslovu prvaka i povratku među prvoligaško društvo gdje objektivno i pripada. Apsolutne pohvale idu i Dugopoljkama koje su du prijetile i pritom se potvrdile kao nova velika kvaliteta na dalmatinskom rukometnom nebu.

U redovima Sinja Strugar i Mravak su postigle po sedam golova, Gutić gol manje, dok je pet upisano kraj imena Kljaković Gašpić. Kod Dugopolja Čović se zaustavila na impresivnih 13, a do nje prva je bila G. Rogošić sa šest.