Junak novom pobjedom osigurao nešto mirniji završetak sezone

Objavljeno: 7 svibnja, 2017
Junak - Zmaj (M)

Pobjedom protiv Zmaja Junak je, može se reći, osigurao trećeligaški opstanak i ostatak prvenstva može odigrati s nešto manje imperativa nego je to do sada bio slučaj…

Junak – Zmaj (M) 3:1 (2:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 250
Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad)
Strijelci: 1:0 Botica (35.), 2:0 Ćorić (38.), 2:1 Mić (51.), 3:1 Petranić (88.)
Najbolji igrač: Petar Botica (Junak)

Junak: Bikić, Matić, Mornar, Gale, Gabrić (od 90. Miletić), Batinić, Vladislavić, Križanac, Ćorić (od 68. Knežević), Galić (od 79. Petranić), Botica.

Zmaj (M): Hodžić, Jurčević, Mić, Gafurović, Selak, Gojak, Grbeša (od 87. Bokšić), Šerer (od 46. Radalj), Fuštin, Petković, Jaganjac (od 46. Antunović).

Junaku je trebalo 35. minuta da slomi otpor gostiju koji su u Sinj došli po sva tri boda, odnosno barem im je takva bila želja i potreba, s obzirom na stanje na tablici. No, kako su želje jedno a mogućnosti nešto drugo, pobjedu je slavila bolja momčad.

U već spomenutoj 35. minuti Gabrić je ubacio pred gol gostiju, a najspretniji se pokazao Botica te loptu glavom poslao u mrežu. Inače, Botici je ovo bio daleko najbolji nastup od povratka u Junak i bez obzira na postignuti gol, zaslužio je epitet igrača utakmice.

Samo tri minute poslije Junak je došao i do drugog gola. Ovog puta je Vladislavić s boka ubacio u kazneni prostor, Gabrić loptu vratio prema petercu, gdje se Ćorić izborio za prostor i zabio za 2:0. S tim rezultatom momčadi su otišle i na odmor.

Već u 51. minuti gosti su smanjili i vratili nadu u pozitivan rezultat. U ulozi asistenta našao se Fuštin, a strijelac je bio Mić, čiji udarac glavom Bikić nije mogao braniti. Još su Makarani nekoliko puta prijetili, ali vrlo dobar je bio vratar Junaka.

Točka na i ovog susreta stavljena je u 88. minuti nakon što je Knežević pronašao Petranića koji je iz poluokreta naciljao mrežu Zmaja i time svojoj momčadi omogućio rutinirano privođenje kraju ove važne utakmice.