TOMMY mel

Novi visok poraz Alkara, Cedevita prelomila u trećem periodu

Objavljeno: 4 veljače, 2018
Alkar - Cedevita

Alkar je uvjerljivo poražen od Cedevite u Domu Dražena Petrovića, ali takav rasplet bio je i očekivan, iako vrijedi izdvojiti da je zagrebačka momčad susret prelomila tek u drugoj polovici treće četvrtine…

Cedevita – Alkar 100:60 (21:12, 24:17, 27:18, 28:13)

Zagreb – KC Dražen Petrović, Gledatelja: 100
Suci: Nikola Perlić (V. Gorica), Jelena Tomić (Zagreb), Hrvoje Jurković (Zagreb)

Cedevita: Ukić, Krušlin (12), Perković (17), Johnson (11), Nichols, Slavica (20), Žganec (11), Musa, Cherry (18), Markota (3), Ramljak (8), Stipanović.

Alkar: Jurela, Bašić, Modrić (4), Šimunović, Bilandžić (6), Booth (13), Graf (10), Vuko (19), Proleta, Krajina (8), Jukić.

Dizelaški ulazak Cedevite u susret Alkar je iskoristio za vodstvo od 6:0, kasnije i 8:2, no čim se zagrebačka momčad zagrijala, situacija na semaforu počela se mijenjati pa su do kraja prvog perioda domaći ostvarili prednost od 21:12.

Nakon minusa od 11 koševa s početka druge četvrtine, Alkar se vratio do pet koševa manjka, što je trenera Cedevite Zdovca nagnalo na minutu odmora, a da je njegova kritika pala na plodno tlo vidjelo se u narednim minutama u kojima je aktualni prvak jednostavno pretrčao sinjsku momčad i brzo prednost dignuo iznad plus 15.

Cedevita je na odmor odnijela vodstvo od 45:29, prednjačili su Cherry i Slavica za koje Sinjani nisu imali lijeka, dok su na drugoj strani solidan napadački posao odradili Krajina, Vuko i Booth.

Baš na krilima tricaški raspoloženog Vuke Alkar je u uvodnim minutama drugog dijela stigao na minus 11 i na istom rastojanju bio narednih četiri-pet minuta, no kako se bližio kraj četvrtine tako je ponovno Cedevita iskoristila višak energije i ponovno se odvojila na nešto osjetniju prednost.

Cedevita je očekivano nastavila i u posljednjoj četvrtini u sličnom tempu, Alkar se ispuhao i samo je bilo pitanje koliko će težak biti poraz nakon 40 minuta igre. U konačnici pobjeda Cedevite rezultatom 100:60.

Kažimo i kako su domaćini igrali bez da su u igru uveli Ukića, Stipanovića, Nicholsa i Musu, dok je na drugoj strani nedostajao Svalina. Veseli i nešto konkretniji povratak Mirka Modrića koji je na parketu proveo 26 minuta.